Dobry stan organizmu to bezpieczeństwo na torze

Praca rajdowca jest nietypowa. Obliguje do nie tylko właściwych umiejętności, lecz także stanu zdrowia. Toteż przed jakimkolwiek wyścigiem kierowca powinien zaliczyć testy medyczne. Uczestnictwo w rajdzie to spore wyzwanie dla ciała, jak i nerwy.

Praca rajdowca. Na czym polega?

O pracy rajdowca fantazjuje prawdopodobnie każdy sympatyk szybkiej jazdy. Opiera się ona na udziale w wyścigach rajdowych. Są one organizowane tak samo na trasach do wyścigów, jak też na drogach plenerowych. Kierowcy pomaga z zasady osoba nawigująca.
Jest to praca dla ludzi lubiących dobrą dawkę adrenaliny i opanowanych w nerwowych sytuacjach. Istotna jest także prawidłowa wydolność organizmu. Zatem wśród odwiedzanych przez kierowców rajdowych specjalistów, powinien znaleźć się kardiolog. Warszawa i pozostałe miejsca w Polsce posiadają szeroką grupę tych medyków.

Jakie testy zrobić przed rajdem?

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy posiadać aktualne testy psychologiczne. Ponieważ praca wiąże się z ogromnym ryzykiem oraz wymogiem oddychania w zamkniętej przestrzeni, warto cyklicznie monitorować także pracę układu krwionośnego i płuc. Rekomendowane są więc testy zaawansowane, typu spirometria. Warszawa zapewnia szeroki dostęp do tego badania.
Liczna grupa kierowców rajdowych osiąga ogromne sukcesy, z tego powodu decydują się również na działania z obszaru poprawy wyglądu. Wśród nich figuruje m.in. przeszczep włosów. W Warszawie da się zauważyć duże wzięcie tego zabiegiem wśród mężczyzn.

echo serca

Profilaktyka to podstawa

Każdy kierowca wyścigowy powinien cyklicznie wykonywać testy kontrolne, takie jak morfologia oraz analiza moczu. Uznaje się je uzupełnieniem testów specjalistycznych, jak pletyzmografia płuc. W Warszawie i innych regionach Polski można zapisać się na taki test. Pozwala ono na ocenę całkowitej ilości tlenu mieszczącego się w płucach.
Jako że praca rajdowca łączy się z dużymi nerwami, polecane jest, aby regularnie przeprowadzał on echo serca między innymi w Warszawie. Testy profilaktyczne szybkie rozpoznanie dolegliwości, jakie nierozpoznane mogłyby zaowocować nieszczęściem na trasie wyścigu.